Slyšeli jste, slyšíte, uslyšíte! Kde? Na www.rozhlasovysalon.cz! Rozhlasový salon Vám děkuje za veškerou přízeň a podporu v roce 2016. Děkujeme za všechna letošní setkání a těšíme se na další v novém roce. Ať Vás všechny cesty, na které se v roce 2017 vydáte, vedou k dobrému!

Co bychom si pomysleli o čtyřicetiletých dětech, kteří se stále ptají rodičů, tak jaká je vaše vůle? Co mám dělat, abych vám udělal radost? Člověk by si řekl, že ta výchova selhala. Já myslím, že to platí i v duchovním životě. Nejen to říká kněz, přírodovědec, pedagog a spisovatel Marek Orko Vácha v rozhovoru pro Rozhlasový salon. Jak Vy vnímáte termín Boží vůle? A jaké další otázky Vás při poslechu rozhovoru napadají? Napište nám!

„Každý člověk má talent a třeba možná ne jeden. Ale mnozí lidé v to sami neuvěří. Každý z nás, když se o něco pokoušíme, tak většina věcí nevyjde. A i ty, co vyjdou, nevyjdou natolik, jak jsme si o tom snili. Je potřeba vědět, že každé dílo je vykoupeno, kdybych to vzal na psaní, spoustou těch papíru vyházených do koše. Ale to není žádná tragédie. Vlastně je to určité vítězství, když zjistíte, že tudy ne. I to je vítězství, odhalit tu slepou uličku. “  Michal Horáček - textař, básník, producent, v současnosti také kandidát na prezidenta České republiky pro volby 2018. Setkání s Michalem Horáčkem v červnu 2014. Použité ukázky z písní: Potměšilý host (Petr Hapka / Michal Horáček, Hana Hegerová), S pomocí Boží (Shiver me Timbers; Tom Waits - Tom Waits / český text Michal Horáček; František Segrado), Staré rány (Filip Klinecký / Michal Horáček, Lenka Nová), Babí léto(Hynek Koloničný / Michal Horáček, Bára Basiková)

Otevřenost, opravdovost, porozumění sobě, člověk sám pro sebe zavřený, porozumění sobě skrze zrcadlo druhého, svědomí, duše, všestranný úsudek, rozhodování, kompromis, ticho, naslouchání, vnímání, dotek, vůle, duch! Jak se besedovalo na téma POROZUMĚNÍ? V pátek 9. 9. 2016 se v Otevřené zahradě v Brně uskutečnila beseda Rozhlasového salonu na téma POROZUMĚNÍ. Hosté: trvalý jáhen brněnské diecéze Jan Špilar, zakladatelka Modré berušky zaměřující se na podporu lidí s autismem Eva Honková, literární kritik Jiří Trávníček, šéf brněnského baletu Mário Radačovský, ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a náměstek hejtmana JMK Marek Šlapal. Účinkovali akordeonista Ondřej Zámečník a herec a moderátor Jan Novotný. Beseda se uskutečnila díky finanční podpoře Jihomoravského kraje a díky vstřícnosti a spolupráci Nadace Partnerství. Záznam - redakčně kráceno. BONUSY     KE STAŽENÍ

V pátek 9. 9. 2016 se v Otevřené zahradě v Brně uskutečnila beseda Rozhlasového salonu na téma POROZUMĚNÍ. Hosty byli trvalý jáhen brněnské diecéze Jan Špilar, zakladatelka Modré berušky zaměřující se na podporu lidí s autismem Eva Honková, literární kritik Jiří Trávníček, šéf brněnského baletu Mário Radačovský, ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a náměstek hejtmana JMK Marek Šlapal. V komponovaném večeru zazněl akordeon i verše. Účinkovali akordeonista Ondřej Zámečník a herec a moderátor Jan Novotný. Večerem provedla Karolina Antlová. Beseda se uskutečnila díky finanční podpoře Jihomoravského kraje a díky vstřícnosti a spolupráci Nadace Partnerství. Audio záznam z besedy připravujeme!

 

 

Zavítejte na besedu Rozhlasového salonu na téma Porozumění! 

V pátek 9. září 2016 v Otevřené zahradě v Brně. 

Projekt Překonej sám sebe se v roce 2014 rozjel na starých motorkách za pacienty s roztroušenou sklerózou. V letošním roce projekt otevírá už 3. ročník. O nemoci i pomoci mluví jinak, než jsme u charitních nebo podpůrných aktivit zvyklí. Překonej sám sebe zdůrazňuje zodpovědnost každého z nás za vlastní život. Nemoc dává do souvislostí s individuálním živontím příběhem. S organizátory Radovanem Holubem, Petrem Beňovským, Petrem Bábuňkem a Jiřím Zubíkem a také s Marií Kašparovou, která má s roztroušenou sklerózou osobní zkušenosti, jsme se sešli v létě 2014 na střeše brněnského Semilassa.

Hudbu pro Rozhlasový salon složil Vojta Bareš

Co je to Rozhlasový salon?


 

všechny nahrávky najdete

  KE STAŽENÍ 

ve formátu MP3